diş hekimi arzu acar
diş hekimi arzu acar arzu acar hakkında hizmetlerimiz iletişim
Çocuk dişleri
»Yerel Flour Uygulaması

Çocuklarda diş çürüğü olaylarını azaltmak için flour uygulanması yapılmalıdır. Flour yapısına girmiş olduğu dişin mine tabakasını çürük oluşumuna karşı son derece duyarlı hale getirmektedir.

Yurt dışında içme sularına katılan Flour maddesi ile çocuklarda diş çürümesinin önüne geçilmiştir.

Türkiye'de bu uygulama yapılmadığına göre çocuklarımıza fluoru başka yollardan vermemiz gereklidir.

Çocuklarda en fazla çürüme riski taşıyan dişler altı yaş dişleridir .. En çok altı yaş ve on iki yaş dişlerine uygulanması yararlıdır. Ayrıca gerekli görülürse küçük azılara da uygulanabilir.

Fluorid dişlerin çürümesini önleyen,dişlerin yapısını kuvvetlendiren bir elementtir. Fluorid diş macunlarının içinde bulunduğu gibi bazı besin maddelerinde de bulunur. Fakat çocuklar çoğu zaman dişlerini fırçalamayı ihmal ettikleri için dişlerinin çürüğe karşı direnç kazanabilmeleri için yeterli fluorid almamış olurlar. Bu durumu telafi edebilmek için topikal fluorid uygulamaları yapılmaktadır.

Topikal fluorid uygulaması sadece diş hekimleri tarafından uygulanılabilen bir yöntemidir.Topikal fluorid uygulaması özellikle dişleri çürümeye meyilli çocuklarda uygulanır. Bu sayede yeterli miktarda fluorid dişler üzerine depolanır ve dişlerin yapısı güçlendirilerek çürüğe karşı dirençli olur.

Topikal fluorid uygulaması her 6 ayda bir yapılırsa ancak etkili olabilir. Bunun için çocuklarınızı her 6 ayda bir düzenli olarak diş hekimine gitmelidir.

 

Tedavi
Protez
Ortodonti
İmplant
Ağız diş ve çene cerrahisi
Periodontoloji
Çocuk dişleri
- Tedavi
 - Yerel Flour Uygulaması
 - Yer tutucu sabit/hareketli
 - Dolgu
 - Kanal Tedavisi
- Ortodonti
 E-mail: info@arzuacar.com.tr
Copyright ©2006 - 2010 Diş hekimi Arzu Acar. Tüm hakları saklıdır.
Web sitesi Picanet Internet Marketing tarafından tasarlanmıştır.